PL  |  EN  |  DE

Po intensywnym treningu częstym zabiegiem reneracyjnym dla nóg koni jest okład pod przykryciem, czyli zawinięcie nóg owijakmi. Należy pamiętać, że...

Po intensywnym treningu częstym zabiegiem reneracyjnym dla nóg koni jest okład pod przykryciem, czyli zawinięcie nóg owijakmi.
Należy pamiętać, że nasze owinięcie nie powinno się zsunać ale nie może też utrudniać przepływu krwi. Na co więc zwrócić uwage przy bandażowaniu końskiej nogi?

  1. Przed nałożeniem wcierki rozgrzewającej upewnij się, że skóra i włosie w miejscu, gdzie chcesz nałozyć preparat są czyste.
  2. Nałóż preparat wicerając go delikatnie w skórę. Masuj stawy i ścięgna.
  3. Przed rozpoczęciem bandażowania umiesć podkładkę, wykonaną z przepuszczającego powietrze matriału, pod owijkę.
  4. Owiń podkładkę wokół nogi zakrywając nogę konia od pęciny aż ponad staw nadgarstkowy.
  5. Rozpocznij bandażowanie pamiętając by robić to w tym samym kierunku, w którym została owinięta podkładka.
  6. Owijanie rozpoczynamy og góry, stopniowo schodząc ku dołowi. Nalezy pamiętać by zostawić przerwę, by koń mógł zginać nogę.
  7. Kolejne zwoje nakładamy na siebie dbając o to, by żadne z nich nie wystawał spod pozostałych.
  8. Owijanie kończymy ponad pęciną, gdzie zapinamy rzep owijki
  9. Pamiętajmy by podkładka z owijką trzymały się na tyle mocno, by się nie przekręcać, ale na tyle delikatnie by nie hamować swobodnego przepływu krwi.
  10. Polarowe owijki i rzepy zbierają wszystko, co pojawia się wokół nich, stąd należy uważać na źdźbła słomy, piasek itp. by nie używać zabrudzonych bandaży.

Do stosowania w formie owijki polecamy Warming Liniment Black Horse.

Przed jej zastosowaniem dobrze zapoznać się z treścią etykiety a w razie wątpliwości zwrócić się o pomoc do bardziej doświadczonego jeźdźca lub weterynarza.

Nazwa projektu: Opracowanie strategii biznesowej firmy Black Horse sp. z o.o.Nazwa beneficjenta: Black Horse Sp. z o.o. Wartość projektu: 150 000 PLN. Wartość dofinansowania: 75 000 PLN  Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Nazwa projektu: Internacjonalizacja firmy Black Horse na rynkach międzynarodowych. Nazwa beneficjenta: Black Horse Sp. z o.o. Wartość projektu: 349 070,06 PLN. Wartość dofinansowania: 296 709,55 PLN. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020