PL  |  EN  |  DE

Zima w Polsce to taki czas, kiedy tracimy dużo energii i witalności. My jako jeźdźcy, ale nasze konie również. Energia pożytkowana jest głównie na utrzymanie ciepłoty ciała. Brakuje pastwisk i długich słonecznych dni. Synteza witamin w organizmie jest bardzo ograniczona. Warto w tym okresie wzbogacić menu naszego rumaka w odpowiednią suplementację, aby wzmocnić jego odporność, a także uzupełnić braki i niedobory witaminowo-mineralne wynikające z uboższej diety. Wybierając Equi Vit wspierasz cały organizm swojego konia. Zawiera nie tylko bogaty skład witaminowy i mineralny, ale także biotynę, która wspomaga utrzymanie zdrowego i prawidłowego rogu kopytowego. Biotyna wpływa także na jakość wyrastającej sierści, która jest przecież główną ochroną przez zimnem naszych koni. O prawidłową suplementację warto zadbać już wczesną jesienią.

Ponieważ w wielu stajniach w okresie jesienno-zimowym występuje problem mokrego podłoża i rzadziej sprzątanych z obornika boksów, (ze względu na utrzymania bariery cieplnej od betonowych podłóg) warto pomyśleć o profilaktyce podeszwy kopytowej oraz strzałki. W stajennej apteczce powinien pojawić się preparat o potrójnej mocy siarczanu – Dry Hoof. Jest idealnym sposobem na całoroczną profilaktykę kopyt. Prosty w użyciu, niebieski płyn ze 100% skutecznością będzie zapobiegał nawrotom  gnicia strzałek. Dlatego warto używać go regularnie co najmniej raz na 3 dni, a u koni z dużą tendencją do występowania infekcji – nawet raz dziennie.

Wiele lat w polskim chowie koni utrzymywał się pogląd, iż zimą nie należy nawilżać kopyt. Nic bardziej mylnego. Jeśli róg kopytowy konia wykazuje silną tendencję do przesuszeń i pęknięć należy zapewnić mu odpowiednią ochronę i porządną dawkę nawilżenia. Ale nie wodą! Do zimowej pielęgnacji kopyt wybierz Maskę do kopyt Strong Step. Stworzyliśmy ją właśnie z myślą o zimowej pielęgnacji. Maska utrzymuje się na ścianie kopyta, nie spływa i najważniejsze – nie zawiera wody! Skomponowana jest z wysokiej jakości olei, aby zapewnić idealną ochronę na rogu oraz poprawić jego kondycję. Jej strukturę opracowaliśmy tak, aby nie sprawiało kłopotu jej stosowanie (produkt nie twardnieje pod wpływem niskiej temperatury).

Sierść oraz włosie koni, spełnia zimą bardzo ważną rolę. Razem z odłożoną warstwą tłuszczu, tworzy barierę cieplną dla organizmu. Nie zapominajmy o tym, aby zimą zadbać również o włosy naszych koni. Do pielęgnacji chłodną porą roku proponujemy wybrać odżwykę Shining Gloss Vital. Jej bogactwo wysokiej jakości składników doskonale nawilża, odżywia i pielęgnuje włosie, a także sprawia, że rozczesywanie staje się dużo łatwiejsze.

Nazwa projektu: Opracowanie strategii biznesowej firmy Black Horse sp. z o.o.Nazwa beneficjenta: Black Horse Sp. z o.o. Wartość projektu: 150 000 PLN. Wartość dofinansowania: 75 000 PLN  Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020


Nazwa projektu: Internacjonalizacja firmy Black Horse na rynkach międzynarodowych. Nazwa beneficjenta: Black Horse Sp. z o.o. Wartość projektu: 349 070,06 PLN. Wartość dofinansowania: 296 709,55 PLN. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020